سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد.

قالدی ناقالدی پس از ۵۰ سال توسط اعضا کانون پرورش فکری کودکان احیاء شد

قالدی ناقالدی پس از ۵۰ سال توسط اعضا کانون پرورش فکری کودکان احیاء شد

گروه قالدی ناقالدی مرکز فرهنگی هنری داوداباد تنها گروه نمایشی استان مرکزی در مهرواره بوکه بارانه استان کردستان

مهرواره بوکه بارانه با هدف برگزاری آیین های نمایشی منطقه غرب کشور بین استان های ایلام، لرستان، کردستان، کرمانشاه،  قم، مرکزی وهمدان در هفت وهشت آذر در سنندج برگزار شد.گروه‌های شرکت کننده در این دو روز ۲۶ اجرا را به نمایش گذاشتند که در این میان اجرای نمایش «قالدی ناقالدی» بعد از ۵۰ سال از سوی اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان داوودآباد  از نکات قابل توجه این مهرواره است.

بنا به گزارش سرپرست گروه نمایشی خانم زهرا غلامی داودآبادی مراسم قالدی ناقالدی آخرین بار ۵۰ سال پیش در داوود آباد برگزار شده و پس از به فراموشی سپرده شد.این نمایش به آیین پیش از نوروز باز می گردد که در داوود آباد برگزار می شد و به معنی اتمام برف، سرما و زمستان و آمدن بهار است. 

غلامی گفت: این گروه نمایشی متشکل از ۵ نفر بوده که نفر اول به عنوان قالدی ناقالدی، نفر دوم چله بزرگ، نفر سوم چله کوچک، نفر چهارم عروس ناقالدی و نفر پنجم آسیابان است.

شهردار وشورای اسلامی شهر داودآباد نیز ضمن تقدیر وتشکر از سرپرست گروه خانم غلامی واعضاء گروه بابت احیاء این رسم دیرینه در داودآباد ، کسب موفقیت  در این زمینه وحفظ ارزش ها وآیین های سنتی را به سرپرست گروه ، اعضائ گروه ومردم شریف شهرداودآباد تبریک گفته وبرای ایشان آرزوی سلامتی بهروزی وموفقیت بیشتر در تمامی زمینه ها را از درگاه خداوند متعال دارند.